بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی ایران , خرید بیمه آتش سوزی ایران , خرید اینترنتی بیمه آتش سوزی ایران , قیمت بیمه آتش سوزی ایران , بیمه آتش سوزی بیمه ایران

بیمه آتش سوزی ایران چیست ؟

بیمه آتش سوزی چیست؟ آیا از شرایط و مزایای بیمه آتش سوزی بیمه ایران آگاهی دارید؟ با خواندن این مقاله می توانید پاسخ سوالات خود را بیابید.
هر ساختمانی با هر نوع کاربردی که دارد خواه تجاری، مسکونی، اداری یا صنعتی و … باشد در معرض انواع خطرات احتمالی قرار دارد. از جمله این خطرات آتش سوزی می باشد که متاسفانه سالانه ساختمان های زیادی به این دلیل دچار خسارت می شوند. برای جبران این خسارات بیمه ایران، بیمه نامه های متنوعی را ارائه می دهد. از جمله این بیمه نامه ها می توان به بیمه آتش سوزی ایران اشاره کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم که شما را با بیمه آتش سوزی بیمه ایران و شرایط و مزایای این بیمه آشنا سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بیمه آتش سوزی ایران , خرید بیمه آتش سوزی ایران , خرید اینترنتی بیمه آتش سوزی ایران , قیمت بیمه آتش سوزی ایران , بیمه آتش سوزی بیمه ایران

انواع بیمه آتش سوزی ایران

شرکت بیمه ایران از بهترین و معتبرترین شرکت های بیمه در سطح کشور می باشد. این شرکت بیمه های مختلفی را به بیمه گذاران ارائه می دهد. از جمله این بیمه ها، بیمه آتش سوزی می باشد. شرکت بیمه ایران با توجه به نوع کاربری هر ساختمان بیمه نامه های متفاوتی را ارائه می دهد که در ادامه بیشتر با این بیمه نامه های آتش سوزی ایران آشنا خواهید شد.
بیمه آتش سوزی مسکونی
این بیمه نامه تمامی خسارت های وارد شده به ساختمان مسکونی شامل خسارت هایی ناشی از آتش سوزی، زلزله، صاعقه و … جبران می کند. ساختمان های مسکونی می توانند بیمه آتش سوزی مسکونی را به صورت انفرادی یا گروهی خریداری کنند و از مزایا و پوشش های این بیمه استفاده کنند. قابل ذکر است در صورتی که این بیمه به صورت گروهی خریداری شود، شرکت بیمه ایران ۱۰ درصد تخفیف خواهد داد.
بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی
این نوع بیمه تمامی مراکز صنعتی شامل فروشگاه ها، اماکن عمومی، بیمارستان ها، ساختمان های اداری، مراکز تجاری و … را تحت پوشش قرار می دهد.
طرح جامع اصناف
بر طبق توافقی که بین بیمه ایران و شورای اصناف کشوری در سال ۸۶ صورت گرفته است، تمامی افرادی که عضو اتحادیه و انجمن های صنفی هستند می توانند از حق بیمه آتش سوزی بیمه ایران استفاده کنند.
بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی
این بیمه تمامی کارخانجات صنعتی شامل صنایع غذایی، نساجی، کاغذ، پوشاک، چرم، چوب و غیره را تحت پوشش قرار خواهد داد. همچنین بیمه گذار می تواند با اضافه نمودن بیمه نامه های مراکز صنعتی از همه خدمات شرکت بیمه ایران در هنگام خسارت استفاده کنند.

پوشش های بیمه آتش سوزی ایران

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که بیمه نامه آتش سوزی ایران چه مواردی را پوشش می دهد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این بیمه نامه دارای دو پوشش اصلی و اضافی است که هر کدام موارد را در برخواهند گرفت و در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد.

پوشش های اصلی
به پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی بیمه ایران آصا گفته می شود و خسارت های ناشی از موارد زیر را پوشش می دهد:
• آتش سوزی
• صاعقه
• انفجار
پوشش های اضافی
به پوشش های گفته می شود که بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی پوشش های دیگری را به پوشش های اصلی اضافه کند. از جمله پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی بیمه ایران می توان موارد زیر را نام برد:
• زلزله و آتشفشان
• سیل و طغیان آب
• طوفان، گردباد و تندباد
• ترکیدگی لوله آب و فاضلاب
• ضایعات ناشی از برف و باران
• سرقت
• شکسته شدن شیشه
• سقوط هواپیما، چرخ بال و متعلقات آن
• برخورد جسم خارجی
• سقوط بهمن
• نشت گاز
به این نکته توجه داشته باشید که بیمه گذار می تواند با توجه به نوع کاربری ساختمان مورد نظر خود و نوع بیمه آتش سوزی به بیمه نامه آتش سوزی بیمه ایران خود پوشش هایی را اضافه کند.

بیمه آتش سوزی ایران , خرید بیمه آتش سوزی ایران , خرید اینترنتی بیمه آتش سوزی ایران , قیمت بیمه آتش سوزی ایران , بیمه آتش سوزی بیمه ایران

انواع طرح های بیمه آتش سوزی بیمه ایران

بیمه آتش سوزی بیمه ایران دارای طرح های مختلفی است که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم ساخت.
۱- طرح حامی بیمه ایران
این طرح مربوط به منازل مسکونی است و مواردی همچون آتش سوزی، زلزله، سرقت، سیل، طوفان و ساری موارد دیگر را تحت پوشش قرار می دهد.
۲- طرح جامع آتش سوزی خانه و خانواده ایران
از طرح های همگانی بیمه ایران، طرح جامع آتش سوزی خانه و خانواده می باشد. این طرح تمامی پوشش هایی لازم را در برمی گیرد.
۳- بیمه آتش سوزی مسکونی طرح همگانی
در این طرح خطرهای احتمالی ناشی از آتش سوزی،انفجار، صاعقه، طوفان و سیل تحت پوشش قرار خواهد گرفت و بیمه گذار با پرداخت حق بیمه بیشتر می تواند پوشش های بیمه نامه ایران را داشته باشد.

۴- بیمه آتش سوزی مسکونی با طرح زلزله
از طرح های ویژه بیمه ایران، بیمه آتش سوزی مسکونی با طرح زلزله می باشد. بر طبق این طرح ساختمان هایی با پوشش فلزی، بتن و آیین نامه ۲۸۰۰ وزارت مسکن و شهرسازی می توانند از پوشش این بیمه نامه استفاده کنند.
۵- طرح مهر ایران
بر طبق این طرح تمامی خسارت های مالی وارد شده ناشی از آتش سوزی تحت پوشش قرار خواهند گرفت. این طرح بیشتر برای تولیدکنندگان، بازرگانان، و تمامی افرادی که کالاهای خود را در انبار نگهداری می کنند مفید خواهد بود.

مزایای بیمه آتش سوزی بیمه ایران

بیمه ایران با چندین سال سابقه درخشان در حوزه بیمه به عنوان بهترین و معتبرترین شرکت بیمه در سطح کشور شناخته می شود. بیمه آتش سوزی بیمه ایران دارای مزیت های بسیار زیادی است، از جمله این مزیت ها می توان به وجود طرح های مختلف بیمه آتش سوزی اشاره کرد و بیمه گذاران می توانند با توجه به شرایط خود هر کدام از این طرح را انتخاب و خریداری کند.
از دیگر مزایای بیمه نامه آتش سوزی بیمه ایران، قیمت مناسب آن می باشد. شرکت بیمه ایران با هدف ارائه طرح های مختلف بیمه آتش سوزی سعی داشته است که بیمه نامه ها را در سطح بالاتری گسترش داده و پوشش هایی بیمه ای را با قیمت های مناسب به بیمه گذاران ارائه دهد.نویسنده مطلب مرتضی اسماعیل پور