بیمه حوادث اتباع خارجه

بیمه حوادث اتباع خارجی چیست و شرایط آن به چه صورتی است؟ هر آنچه را که باید درباره بیمه حوادث اتباع خارجی ایران بدانید در این مقاله بخوانید و اطلاعات جامعی را در این خصوص به دست آورید.
از دیگر بیمه های موجود در ایران، بیمه حوادث اتباع خارجی می باشد. این بیمه در حقیقت کلیه اتباع خارجی که در مدت زمانی که در ایران اقامت دارند را تحت پوشش خود قرار می دهد و در صورت بروز هر گونه حادثه بیمه بخشی از خسارت مالی و جانی وارد شده به بیمه گذار را جبران می کند. اگر قصد دارید اطلاعات جامعی را در خصوص بیمه اتباع خارجی، نحوه و شرایط دریافت این نوع بیمه به دست آورید پیشنهاد می کنیم به خواندن این مقاله ادامه دهید و پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

بیمه حوادث اتباع خارجه , بیمه حوادث اتباع خارجه ایران
شرایط دریافت بیمه حوادث اتباع خارجی ایران

بر طبق قوانین تعیین شده توسط جمهوری اسلامی ایران تنها اتباع خارجی حق استفاده از این بیمه را دارند که دارای گذرنامه و به صورت قانونی در ایران اقامت داشته باشند. اتباع خارجی که مجوز اقامت در ایران را کسب کرده باشند موظف هستند به همراه خانواده و افراد تحت تکلف خود به یکی از شرکت های بیمه مراجعه کنند و نسبت به خرید و دریافت بیمه حوادث اتباع خارجی اقدام کنند. البته قابل ذکر است که اتباع خارجی که دارای بیمه حوادث اتباع خارجی ایران را ندارند حق کار در ایران را ندارند و کارفرمایان و پیمانکاران باید از به کارگیری این افراد خودداری کنند.

موارد تحت پوشش بیمه حوادث اتباع خارجی بیمه ایران

اتباع خارجی که در ایران اقامت دارند تا مدت زمان اقامت در ایران می توانند تحت پوشش این نوع بیمه قرار داشته باشند. شرکت بیمه با دریافت حق بیمه از بیمه گذار بخشی از خسارت وارد شده در هر گونه حادثه ای را عهده دار خواهد شد. از جمله مورادی که بیمه حوادث اتباع خارجی ایران تحت پوشش قرار می دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• جبران هزینه های پزشکی ناشی از هرگونه حادثه
• پرداخت هزینه های بستری اورژانسی در بیمارستان
• پوشش غرامت فوت در حادثه
• پوشش غرامت نقص عضو دائم در حادثه

بیمه حوادث اتباع خارجی ایران چه مواردی را تحت پوشش قرار نمی دهد

این بیمه همچنین خسارات و هزینه های ناشی از موارد زیر را تحت پوشش خود قرار نمی دهد.

۱- ابتلا به بیماری های سابقه دار یا بیماری های که شخص قبلا از داشتن آن آگاهی کامل را داشته است و حتی قبل از صدور بیمه تحت درمان بوده و می باشد.
۲- جنگ، تجاوز نظامی، عملیات تروریستی
۳- خودکشی و صدمات وارد شده عمدی به خود
۴- شرکت در تفریح ها یا ورزش های که به طور معمول خطرناک تلقی می شوند.
۵- آلودگی های ناشی از تشعشعات هسته ای
۶- زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد زایمان و سقط جنین
۷- اختلالات مادرزادی و بیماری های ناشی از آن
۸- پیشگیری یا واکسیناسیون

بیمه حوادث اتباع خارجه , بیمه حوادث اتباع خارجه ایران
مدت زمان بیمه حوادث اتباع خارجی ایران

مدت زمان بیمه حوادث اتباع خارجی بر طبق بیمه نامه و به مدت ۹۲ روز متوالی خواهد بود که تاریخ شروع آن از تاریخ درخواست بیمه گذار برای صدور بیمه می باشد. این بیمه نامه تا زمانی نیز اعتبار خواهد داشت که شخص در ایران اقامت داشته باشد و بعد از مدت زمان اقامت و خروج بیمه گذار از کشور این بیمه نامه لغو و دیگر تعهداتی در خصوص آن انجام نخواهد شد. از زمانی که بیمه گذار وارد ایران می شود و نسبت به خرید بیمه حوادث اتباع خارجی اقدام کند پوشش بیمه ای از زمان درج شده در بیمه نامه آغاز می شود.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت بیمه حوادث اتباع خارجی ایران

برای دریافت خسارت وارد شده به شخص بیمه گذار بسته به نوع پوشش مربوطه متفاوت است که در ادامه شما را با هر کدام از آن ها آشنا خواهیم ساخت.

دریافت خسارت هزینه های پزشکی

برای دریافت خسارت هزینه های پزشکی شما باید مدارک زیر را به شرکت بیمه تحویل دهید:

۱- اصل گواهی بیمه
۲- کپی و برابر مدارک شناسایی (گذرنامه و شناسنامه)
۳- کپی برابر اصل گزارش حادثه و اصل مدارک پزشکی
دریافت خسارت غرامت فوت در حادثه

اگر شخص بیمه شده در اثر حادثه فوت کند باید مدارک زیر را به شرکت بیمه تحویل دهید و غرامت خود را دریافت کنید:

۱- اصل گواهی بیمه
۲- کپی برابر اصل شناسنامه باطل شده شخص بیمه شده و گواهی پزشکی قانونی
۳- کپی برابر اصل گزارش حادثه
۴- کپی برابر اصل مدارک پزشکی و بیمارستانی
۵- کپی برابر اصل رونوشت فوت، جواز دفن، گزارش معاینه جسد و برگه انحصار وراثت
۶- کپی برابر اصل شناسنامه تمامی وارثان

در این مقاله اطلاعات جامعی را در خصوص بیمه حوادث اتباع خارجی ایران در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که این اطلاعات مفید واقع شده باشد و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کرده باشید.نویسنده مطلب مرتضی اسماعیل پور