۱۰ شرکت برتر بیمه دنیا را بشناسیم (قسمت اول)

هر شخصی در هر زمانی، در هر مکانی با هر ملیت و مذهب و عقیده‌ای در تمام طول عمر خود با مشکلات و خطرات گوناگونی مواجه است، خطراتی همانند: تصادف، سیل و زلزله، بیماری‌، آتش‌سوزی و بسیاری خطرات دیگر که هر لحظه، بی‌خبر ممکن است برای ما ایجاد مشکل کند. این مشکلات نه تنها خسارات مالی سنگین برای افراد و خانواده آن‌ها به همراه خواهد داشت، بلکه زیان‌های جانی جبران نشدنی هم به دنبال خواهد داشت.

یکی از روش‌های مقابله با این مشکلات و خسارات استفاده از خدمات شرکت‌های بیمه است که در تمام دنیا فعالیت‌های گسترده‌ای داشته‌اند و در زمان بروز مشکلات احتمالی در کنار افراد خواهند بود تا ذره‌ای دلگرمی برای آسیب‌دیدگان و خسارات دیدگان باشد. افراد می توانند با تهیه بیمه آتش سوزی، بیمه شخص ثالث، بیمه عمر و سایر پوشش های بیمه ای تا حد زیادی هزینه های ناشی از خسارات را برای خود کاهش دهند.

حال در قسمت اول این مقاله به معرفی ۵ شرکت از ۱۰ شرکت برتر بیمه‌ای جهان می‌پردازیم که معیارهای متفاوتی از قبیل: حق بیمه دریافتی، سرمایه‌گزاران در بازار، سود سالانه‌، درآمد سالانه و حتی موقعیت جغرافیایی در این انتخابات و رده‌بندی‌ها متاثر هستند.

معرفی ۱۰ شرکت برتر بیمه ای دنیا

  • AXA

۱۰ بیمه برتر جهان

این شرکت بزرگ بیمه‌ای با بیش از ۱۰۲ میلیون مشتری در ۵۶ کشور مختلف و بیش از ۱۶۰هزار کارمند، از بزرگترین شرکت‌های بیمه‌ در جهان است. اکثر فعالیت‌های این شرکت در زمینه بیمه اموال، بیمه عمر و مدیریت دارایی است. قدمت این گروه بیمه‌ای به سال ۱۸۱۷ برمی‌گردد، زمانی که چند شرکت بیمه‌ای کوچک باهم ادغام شدند و AXA را به وجود آوردند. ساختمان مرکزی AXA در پاریس فرانسه واقع شده و در اکثر کشور‌های دنیا نمایندگی فعال دارد.

 

  • Zurich

۱۰ بیمه برتر جهان

این شرکت بیمه سوئیسی در سال ۱۸۷۲ تاسیس و امروزه از برترین شرکت‌های بیمه‌ای جهان به شمار می‌آید. این شرکت و شرکت‌های مرتبط با آن در بیش از ۱۷۰ کشور فعالیت گسترده دارد و محصولات بیمه‌ای خود را به بیمه‌گزاران عرضه می‌کنند. بیمه‌های عمر و کشاورزی عمده فعالیت این گروه بیمه‌ای است. این شرکت بیمه‌ای با بیش از ۵۵هزار کارمند خود نیاز‌های بیمه‌ای بسیاری از افراد، شرکت‌ها و واحدهای مختلف صنفی را در اقصی نقاط جهان تامین می‌کنند.

  • China Life Insurance Company

۱۰ بیمه برتر جهان

شرکت بیمه عمر چین از بزرگترین و اصلی‌ترین شرکت‌های مالی و گروه‌های بیمه‌ای در چین و حتی در جهان است و از مهم‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گزاری در چین نیز به حساب می‌آید. پایه و اساس این شرکت در سال ۱۹۴۹ برمی‌گردد که با نام شرکت بیمه مردم چین تاسیس و در سال ۱۹۹۹ به شرکت بیمه عمر چین تغییر نام داد. این شرکت دارای ۷ زیر شاخه اصلی است که شامل: بیمه عمر، برنامه بازنشستگی، مدیریت دارایی، اموال و تلفات، دارایی‌های سرمایه‌گزاری شده و عملیات خارج از کشور می‌شود.

 

  • Berkshire Hathaway

۱۰ بیمه برتر جهان

در سال ۱۸۸۹ تاسیس و به لطف Warren Buffet از یک شرکت متوسط به یکی از شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای دنیا تبدیل شد. این شرکت امروزه یکی از عظیم‌ترین سرمایه‌گزاران به واسطه خدمات خود و زیرشاخه‌های خود در صنعت بیمه به حساب می‌آید. این شرکت بیمه‌های اصلی، بازنشستگی و خطرات احتمالی را برای مشتریان خود فراهم می‌کند.

 

  • Prudential plc

۱۰ بیمه برتر دنیا

یک شرکت مالی و بیمه‌ای است که حدود ۲۵ میلیون مشتری در سرتاسر آمریکا، اروپا، آسیا و حتی آفریقا خدمات بیمه‌ای خود را به مشتریان ارائه می‌دهد. از گروه بیمه‌ای در سال ۱۸۴۸ در انگلستان تاسیس شد و تاکنون از بزرگان و پیشگامان ارائه خدمات بیمه عمر و بازنشستگی بوده‌اند.

برای شناخت ۵ بیمه باقی مانده حتما قسمت دوم  مقاله ۱۰ شرکت برتر بیمه دنیا را در لینک زیر مطالعه نمایید.

۱۰ شرکت برتر بیمه‌ دنیا را بشناسیم (قسمت دوم)نویسنده مطلب مرتضی اسماعیل پور