بعد از مفقود شدن بیمه نامه بیمه بدنه چه اقداماتی باید انجام داد؟

یکی از بدترین اتفاقی که برای هر شخصی در طول زندگی اش ممکن است بیافتد، گم شدن کیف مدارک است. به غیر از دردسر‌های کارهای اداری گرفتن المثنی برای هر یک از مدارک، ترس از سو استفاده از مدارک نیز برای صاحب مدارک نگران کننده است. از مدارکی که ممکن است در این اتفاق ناگوار مفقود شود و احتمالا کسی طریقه المثنی گرفتن آن را نمی‌داند می‌توان به بیمه‌های بدنه و شخص ثالث اشاره کرد. بیمه شخص ثالث به دلیل اجباری بودن آن معمولا همیشه با افراد و در کنار دیگر مدارک حمل می‌شوند ولی بیمه بدنه نیز جز بیمه‌های مهم به حساب می‌آید که گم شدن آن اتفاق ناخوش آیندی برای فرد بیمه گر است. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا مراحل دریافت المثنی بیمه بدنه ایران را بررسی کنیم

بعد از مفقود شدن بیمه بدنه چه اقداماتی باید انجام داد؟

همانطور که گفته شد بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است که شخص بیمه گذار باید در اسرع وقت مفقودی را گزارش دهد از این رو گم شدن بیمه بدنه حساسیت کمتری برخوردار است و با گم شدن بیمه بدنه کافیست تا بیمه گذار به شرکت بیمه خود مراجعه و درخواست صدور بیمه بدنه المثنی ایران کند.

مراحل دریافت المثنی بیمه بدنه ایران

بعد از اینکه مفقود شدن بیمه بدنه توسط بیمه گذار به شرکت بیمه گزارش شد. بیمه گذار با ارائه کارت شناسایی و کارت ماشین به شرکت بیمه مراجعه می‌کند و نمایندگان با بررسی وضعیت بیمه نامه قبلی را مشاهده می‌کنند و سپس المثنی صادر می‌شود. بعد از صدور المثنی بیمه بدنه المثنی، بیمه نامه قبلی باطل می‌شود.

به هر دلیلی که بیمه بدنه ایران را گم کرده اید می توانید با مراجعه به نمایندگی های بیمه ایران درخواست صدور بیمه بدنه المثنی ایران را بنمائید. کارشناسان بیمه با استفاده از سامانه مکانیزه استعلام، اقدام به دریافت استعلام می نمایمد. پس از آن از شما یک تعهدنامه اخذ می گردد و در پایان یک کپی از بیمه نامه شما که در سیستم موجود است همراه با مهر و امضا شرکت بیمه به شما داده خواهد شد. بیمه بدنه المثنی همانند بیمه نامه اصلی اعتبار دارند و اگر خدای ناکرده به خودرو شما خسارتی وارد شود ازطریق همین بیمه نامه المثنی می توانید برای آن اقدام نمائید.

آیا پس از مفقود شدن تخفیفات قبلی بیمه بدنه باطل می‌شود؟

تخفیف بیمه بدنه به رانندگانی داده می‌شود که از بیمه نامه خود در سال‌های گذشته خسارت ندیده اند. در واقع افرادی که قصد تمدید بیمه بدنه خود را دارند در صورتی که در سال گذشته خسارتی دریافت نکرده باشند می‌توانند از تخفیفات بیمه بدنه بهره مند شوند. معمولا برای افرادی که بیمه بدنه خود را گم می‌کنند، این سوال پیش می‌آید که آیا تخفیفات آن‌ها از بین می‌رود یا نه که باید گفت خیر تخفیفات باقی می‌ماند.

بهترین زمان برای دریافت المثنی بیمه بدنه ماشین چه زمانی است؟

از آن جایی که بیمه بدنه بیمه ای اختیاری است، معمولا پس از مفقود شدن بیمه بدنه افراد عجله ای برای گرفتن المثنی ندارند و آن را به تعویق می‌اندازند. اما برای به مشکل نخورد هنگام بروز حادثه و یا جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی بهتر است که بیمه گزار هر چه سریعتر نسبت به گزارش مفقودی و دریافت بیمه بدنه المثنی اقدام کند.

نکاتی که لازم است بعد از گم شدن بیمه بدنه ماشین بدانید

بعد این که بیمه بدنه شما مفقود شد، لازم است که بدانید بیمه بدنه شما از سمت کدام شرکت بیمه ای صادر شده است. هر چه سریع تر برای دریافت بیمه بدنه المثنی بیمه ایران اقدام کنید. زیرا در صورتی که خسارت مالی ایجاد شود و بیمه گذار بیمه بدنه نداشته باشد، شرکت بیمه برای پرداخت خسارت‌های وارد شده تشکیل پرونده را انجام نمی‌دهد.نویسنده مطلب مرتضی اسماعیل پور