چرا قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف متفاوت است؟

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف متفاوت است؟ آیا این تفاوت قیمت بر خدماتی که شرکت بیمه ارائه می‌کند مؤثر است؟ برخی شرکت‌ها قیمت هنگام استعلام قیمت کمتر و برخی دیگر قیمت بیشتری اعلام می‌کنند، کدام مبلغ درست است؟ اگر میخواهید جواب این سؤال را بدانید و هنگام تمدید بیمه دیگر ذهنتان درگیر این سؤالات نباشد با ما همراه باشید.

چرا با اینکه اجباری نیست باید بیمه بدنه بخریم؟

هنگام تصادف یک طرف راننده مقصر و طرف دیگر شخص زیان دیده است. مقصر است یا نیست. خسارت وارده به شخص زیان دیده با بیمه شخص ثالث راننده مقصر تا سقف تعهدات جبران میشود و و اگر خسارت ایجاد شده از سقف تعهدات پرداخت بیمه شخص ثالث شخص مقصر بیشتر باشد زیان دیده می‌تواند مازاد آن را از بیمه بدنه خود استفاده کند. نداشتن بیمه بدنه می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به جا بگذاردهم چنین خودروی راننده مقصر را بیمه بدنه تحت پوشش قرار می دهد. به طور کلی بیمه بدنه خسارت‌هایی که هنگام تصادف, تصادم, سقوت یا واژگونی به خودرو وارد می شود را جبران می کند. در مقاله “بیمه بدنه”  این بیمه نامه را به طور کامل شرح داده ایم و اکنون میخواهیم عوامل مؤثر بر قیمت بیمه بدنه خودرو را مورد بررسی قرار دهیم.

نوع خودرو

برای استعلام بیمه بدنه اولین سؤالی که پرسیده می شود نوع خودرو است. جبران خسارت یک بنز نسبت به یک پراید قطعا هزینه بیشتری در بر دارد.

سال ساخت خودرو

خودروهایی که سال ساخت آن ها قدیمی‌تر باشد به نسبت خودروهای جدیدتر بیمه‌های ارزان‌تری دارند مثلا قیمت بیمه بدنه پراید مدل ۹۷ بیشتر از مدل ۸۳ آن است. نکته قابل ذکر این است خودروهایی که بیشتر از ۲۰ سال از تولید آن می گذرد شرکت‌های معدودی حاضر به ارائه ببمه بدنه می شوند و برای خودروهایی که ۲۵ سال از سال ساخت آن گذشته باشد هیچ بیمه‌نامه‌ای صادر نمی‌شود.

مدل خودرو

هر خودرو ممکن است مدل های مختلفی داشته باشد و این تفاوت مدل روی قیمت بیمه بدنه تاثیرگذار است. به طور مثال قیمت بیمه بدنه ۲۰۶ تیپ ۳ با تیپ ۶ آن قیمت یکسانی ندارد با اینکه نوع خودرو یکسان است و فقط مدل آن فرق می کند.

ارزش روز خودرو

ارزش خودرو یعنی قیمت روز خودروی شما، هنگام خرید بیمه باید ارزش روز خودرو را وارد کنید نه قیمتی که خودرو را خریده اید. اگر برای کمتر شدن قیمت بیمه نامه قیمت روز خودرویتان را کمتر از قیمت واقعی آن اعلام کنید زمانی که ناچار به استفاده از بیمه نامه شوید شرکت بیمه خسارتی معادل با همان ارزش خودرویی که ثبت کردید که پرداخت می‌کند.

تخفیف عدم خسارت

اگر سال قبل از بیمه بدنه استفاده نکرده باشید، تخفیف عدم خسارت به شما تعلق می‌گیرد. هم‌چنین اگر سال‌های متوالی بیشتری از این بیمه استفاده نکرده باشید تخفیف بیشتری خواهید داشت. سقف این تخفیف ۷۰ درصد است.

پوشش‌های اضافی

بیمه بدنه دارای پوشش‌های اصلی و فرعی است، پوشش‌های فرعی اختیاری است و به این دلیل که هر کدام به عنوان مزیت اضافی در نظر گرفته می شود قیمت بیمه‌ نامه بدنه بیشتر می شود. در مقاله “بیمه بدنه” پوشش‌های این بیمه نامه را کامل شرح داده‌ایم و با مطالعۀ این مقاله می‌توانید متوجه شوید کدام پوشش فرعی بیشتر مورد نیازتان است.

پوشش فرعی

شرکت بیمه

هر شرکت بیمه بنا قدمت، مشتری مداری، سقف تعهدات پرداخت خسارت ، رقابت و … هزینه‌های متقاوتی اعلام می‌کنند. یکی از مهم‌ترین عوامل تفاوت قیمت بیمه بدنه بین شرکت‌های مختلف سقف پرداخت خسارت است، یعنی شرکت‌هایی که خسارت بیشتری پرداخت می‌کنند، احتمالا قیمت بیمه بدنۀ آن بیشتر باشد. گاهی هم دلیل این اختلاف قیمت رقابت بین شرکت‌های بیمه‌ای است، به طوز مثال ممکن است بعضی شرکت‌ها برای جذب مشتری بیشتر در یک بازۀ زمانی قیمت بیمه بدنه را کاهش دهند.

ما در مجموعه بیمه ناب؛ بیمه بدنه ایران را به شما توصیه می نمائیم بیمه ایران با پشتوانه طولانی در حوزه بیمه امکان پرداخت بهتری برای خسارات بیمه بدنه بیمه ایران دارد. کافیست همین الان با همکاران ما در بیمه ناب تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بیمه بدنه شما صادر و ارسال گردد.نویسنده مطلب مرتضی اسماعیل پور