۱۰ شرکت برتر بیمه‌ دنیا را بشناسیم (قسمت دوم)

همانطور که در مقاله قبلی به معرفی ۵ شرکت از ۱۰ شرکت برتر بیمه‌ جهان پرداختیم، امروز ۵ شرکت باقی مانده را مختصر برای شما معرفی می‌کنیم. پس حتما مقاله قبلی ما هم مطالعه نمایید تا کامل با شرکت‌های بیمه‌ای برتر جهان آشنا شوید.

 

  • United Health

۱۰ شرکت برتر بیمه دنیا

این شرکت در بالاترین رتبه در بین شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی در ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. این شرکت دارای ۲ سیستم تجاری ‌optum و unitedhealthcare است که به بیش از ۸۵ میلیون نفر در آمریکا خدمت می‌رساند و در ۱۲۵ کشور جهان نیز فعالیت دارد. این شرکت با بهره بردن از تجربه خود در بحث مراقبت‌های بهداشتی و بالینی به ارائه بیمه‌های حوزه سلامتی پرداخته و تا سال ۲۰۱۵ طبق گزارشات حدود ۱۵۸ میلیارد دلار درآمد داشته و از شرکت fortune عنوان تحسین برانگیزترین شرکت بیمه را کسب کرده است.

 

  • Munich Re

۱۰ شرکت برتر بیمه دنیا

این شرکت از باسابقه‌ترین شرکت‌های بیمه به حساب می‌آید و در سال ۱۸۸۰ تاسیس شده و تقریبا در همه زمینه‌های بیمه‌ای فعالیت دارد. این گروه بیمه‌ای با داشتن شعب متعدد در بیش از ۳۰ کشور جهان که عمده فعالیت آن در کشورهای آسیایی و اروپایی است، امور اولیه بیمه‌ای خود را توسط شرکت تابعه خود یعنی شرکت ERGO انجام می‌دهد. البته که مرکز فعالیت آن‌‌‌ها در کشور آلمان است، کشوری که  ERGO در همه‌ی زمینه‌های بیمه‌ای یک قطب به شمار می‌آید. این گروه با حدود ۴۵ هزار کارمند در کلیه شعبات در سراسر دنیا ارائه دهنده خدمات بیمه‌ای مانند بیمه عمر، بازنشستگی، بیمه موتور، بیمه اموال، بیمه سلامت، بیمه حمل و نقل دریایی و هوایی و … که برای شرکت سالانه حدود ۳.۲ میلیارد یورو سود تامین می‌کند.

 

  • Assicurazioni Generali S.p.A

۱۰ شرکت برتر بیمه دنیا

این شرکت بیمه‌ای در سال ۱۸۳۱ تاسیس شد و تا به امروز علاوه بر اینکه به یک رهبر مالی در ایتالیا تبدیل شده است، می‌توان آن را به عنوان یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای در جهان نامید. این شرکت با شعب و نمایندگی‌های خود در بیش از ۶۰ کشور جهان به یک برند تجاری معتبر در اروپا تبدیل شده است. اکثر فعالیت این گروه در حوزه بیمه عمر بوده و محصولات متعددی هم در زمینه‌های خودرو، منازل، حوادث و سلامت و همچنین بحث‌های مالی و تجاری فعالیت‌های این شرکت را دربرمی‌گیرد. این شرکت بابا حدود ۷۷هزار کارمند و بیش از ۶۵میلیون مشتری در سراسر دنیا جز ۵۰ شرکت برتر و بزرگ دنیا به حساب می‌آید.

 

  • Japan Post Holding Co., Ltd

۱۰ شرکت برتر بیمه دنیا

این شرکت بزرگ‌ترین شرکت دولتی ژاپن است و از ۴ بخش اصلی تقسیم می‌شود، سرویس پست ژاپن (برای تحویل‌های پست الکترونیکی)، شبکه پستی ژاپن (اداره پست ژاپن)، پست بانک ژاپن (انجام امور بانکی) و بیمه عمر ژاپن این ۴ بخش را تشکیل می‌دهند. این شرکت در سال ۲۰۱۵ عمومی شد و سودی تا حدود ۴ میلیارد دلار تا آن سال کسب کرده بود.

 

  • Allianz SE

۱۰ شرکت برتر بیمه دنیا

شرکت آلیانز در سال ۱۸۹۰ در آلمان تاسیس و یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه مالی و بیمه‌ای محسوب می‌شود. این شرکت با حدود ۲میلیارد یورو دارایی و نمایندگی‌هایی در بیش از ۷۰ کشور دنیا خدمات بیمه اموال و عمر و سلامتی را برای مشتریان خود فراهم می‌سازد. دارایی این شرکت تا سال ۲۰۱۵ حدود ۱۲۵ میلیارد دلار تخمین زده شد.نویسنده مطلب مرتضی اسماعیل پور